KDE SME SA TU VZALI?

Teší nás, že vás môžeme pozvať do Kresťanského centra v Holíči. Je to miesto pre ľudí ako si ty. Nie sme nejakou výberovou skupinou, sme tu pre všetkých. Túžime mať dobré vzťahy a robiť dobré meno Bohu, ktorý nás stvoril.

Kde sme sa tu v Holiči vzali? Skúsim to opísať aspoň v pár bodoch. Keď sa vrátim pár rokov späť, tak cez Holíč sme zvykli iba prechádzať do Hodonína. Holíč bolo pre mňa neznáme mesto. Najviac o tomto meste som počúval od svojho svokra. Na rodinných stretnutiach v uvoľnenom prevedení riešil otázku: „Keď sa bridž píše anglicky bridge, potom sa aj Holíč píše Holidge?“ Samozrejme, občas sme s manželkou zavítali na zámok, ale to bolo asi všetko. Asi okolo roku 2014 nás oslovila skupina kresťanov z Bratislavy, či by sme po nich neprevzali službu v azylovom dome. Zo začiatku sme neboli pre tento nápad nadšení, lebo sme mali dosť iných aktivít. No, aj tak sme sa rozhodli do toho ísť. Už len kvôli tomu, že to máme bližšie.

Takto začali kluby pre deti a matky v azylovom dome. Popritom sme sa neskôr stretávali aj v domácnosti u jednej sestry, ktorá uverila a dala sa pokrstiť. Asi v roku 2018 sme začali uvažovať nad priestormi v Holíči. Po tomto rozhodnutí sa nám z ničoho nič ozvalo pár ľudí, ktorých sme nikdy nepoznali, že by chceli poznať viac Krista. A tak je tomu aj dodnes – zastavia sa u nás rôzni ľudia.

Do celého procesu síce nepríjemne vstúpila korona a s ňou spojené obmedzenia. Avšak ani to nás neodradilo v tom, aby sme si v máji 2020 prenajali súčasné priestory a začali ich prerábať. Od júna 2020 sme sa začali stretávať každú stredu. Otvorenie kresťanského centra v Holíči bolo v nedeľu 28.júna 2020. Odvtedy začali pravidelné stretnutia popri stredách aj v nedeľu.
Pred nami je výzva budovať tím Holíčanov, ktorí budú stabilní vo viere, a silnú komunitu, ktorá slúži svojmu mestu. Pridajte sa aj vy k nášmu zámeru a buďte súčasťou našej rodiny veriacich.